Евхаристијско сабрање у Сентандреји

Трећег дана посете Епархији будимској, у недељу жене Самарјанке, 26. маја 2019. године, Њихова Преосвештенства епископи бачки Иринеј и мохачки Исихије саслуживали су Његовој Светости Патријарху српском г. Иринеју, који је началствовао светом архијерејском  Литургијом у Саборном храму у Сентандреји.

Предстојатељу Српске Православне Цркве саслуживали су и епископи будимски Лукијан и буеноајрески Кирило, као и свештенство више епархија наше помесне Цркве. Светој Литургији присуствовали су г. Иван Тодоров, амбасадор Србије у Будимпешти, др Шемјен Жолт, потпредседник Владе Мађарске и г. Шолтес Миклош, државни секретар.

Његова Светост је, после свете Литургије, благословио сабрани народ и представницима Владе Мађарске захвалио за искрено пријатељство и велику помоћ коју представници Мађарске пружају Епархији будимској.

На предлог Епископа будимског г. Лукијана, Патријарх Иринеј одликовао је орденом Светог деспота Стефана Лазаревића мр Косту Вуковића, управника Музеја Епархије будимске, за рад на пољу очувања и промовисања српског црквено-уметничког блага, а  протопрезвитера-ставрофора Војислава Галића орденом Светог Саве, за вишедеценијско предано служење Мајци Цркви и предан рад на обнови храмова Епархије будимске.

После Литургије, у порти храма у Сентандреји, Културно-уметничко друштво Табан приредило је пригодан програм.

ФОТО АЛБУМ