ПРЕДСТАВЉЕНА КЉИГА ЦРКВА У ДРОБЊАКУ

У оквиру редовних програмских активности у Српском културном центру Свети Сава у Задужбини Душана Радића, у четвртак 21. марта 2019. године, представљена је књига Томаша Ћоровића Црква у Дробњаку.

Осим аутора о књизи су говорили протонамесник Миодраг Шипка, архијерејски намесник суботички, проф.др. Дарко Гавриловић и мр Борисав Челиковић, уредник Службеног гласника.

Књига Црква у Дробњаку, Томаша Ћоровића, представља преглед прошлости током векова његовог завичаја Дробњака кроз приказ судбине 27 цркава и 4 манастира. Такође рукопис је обогаћен пописом и кратким одредницама о свештеничким породицама, укупно 16, са пописом свештенослужитеља који су дошли из других крајева и водили народ Дробњака.