Празник Христовог Васкрсења у Саборном храму у Новом Саду

На Празник Васкрсења Господа Исуса Христа, у недељу, 3/16. априла 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ бачки господин др Иринеј служио је пасхално јутрење и началствовао на светој архијерејској Литургији у Саборном храму у Новом Саду. Преосвећеном владици Иринеју су саслуживали Епископ мохачки господин Дамаскин и свештено братство Саборног храма. По прочитаном јеванђелском одељку на светој Литургији, протојереј Велимир Врућинић, настојатељ Саборног храма, прочитао је Васкршњу посланицу Српске Православне Цркве. Непосредно пре причешћа верног народа Епископ мохачки господин Дамаскин је прочитао Васкршње слово светог Јована Златоуста.

По завршетку свете Литургије, Преосвећени Епископ бачки Иринеј је многобројном верном народу честитао празник Васкрсења Христовог, пожелевши свима да у здрављу и добру прослављају Празник над празницима на многа и блага лета.

Светој Литургији су присуствовали господин Милан Ђурић, градоначелник Новог Сада, господин Никола Бањац, специјални саветник министра одбране, муфтија војвођански Мухамед Зиљкић, и господин Петар Ђурђев, директор Историјског архива Града Новог Сада. Благољепију свете Литургије допринео је хор Саборног храма „Свети Георгијеˮ.

Галерија фотографијâ са пасхалног јутрења

Галерија фотографијâ са свете Литургије