Саопштење Епископа бачког

Православна Епархија бачка
10. август 2015. године
Нови Сад

Поводом текстова Baštu mora da aminuje vladika (Blic, 17. јул 2015, стр. 30), Vlasnik kafića protiv nevidljive linije vladike bačkog, и Baštu kafića u Zmaj-Jovinoj mora da aminuje vladika и других сличних текстова објављених на интернет-порталима blic.rs и 021.rs,као и од стране неких других електронских медија, Епархија бачка је дужна да демантује наводе из ових текстова и јавност обавести о следећем:

1.    Не постоји никаква „невидљива линија Владике бачког“ до које би смеле да се постављају летње баште, тобож да не би сметале владици Иринеју, како тврди извесни Игор Мићић, а преносе blic.rs и 021.rs, али постоји закон и одлука о утврђивању Владичанског двора у Новом Саду за споменик културе, као и одлука о уређењу Града Новог Сада, које јасно дефинишу заштићену зону и надлежности у вези са истом.

2.    Чињеница да се у наведеним текстовима Градска управа за комуналне послове Града Новог Сада наводи као неко ко је надлежан да издаје дозволе за баште довољно говори о злонамерности ауторâ наводâ да „башту мора да аминује Владика“.

3.    Епархији бачкој се нико од наведених медија није обратио ни усмено ни писмено; стога тврђење да се „на телефоне у Владичанском двору нису јављали” јесте, дакле, чиста измишљотина.

Ово је само још један од многих злонамерних напада на Цркву и Епископа бачког г. др Иринеја од стране препознативих медија, са циљем да се медијским клеветничким капмањама ослаби поверење народа у Српску Православну Цркву, али то, као ни много пута до сада, клеветницима неће успети.

Из Канцеларије Епископа бачког