Божић у Саборном храму у Новом Саду

Верни народ Новог Сада, предвођен својим Архијерејем, молитвено је прославио празник Рођења Господа Исуса Христа – Божић. Прослављање празника је отпочело великим повечерјем и празничним јутрењем уочи Божића. У наставку јутрења служена је прва света Литургија.

На Божић, на светој архијерејској Литургији началствовао је Његово Преосвештенство Епископ бачки господин др Иринеј, уз саслужење Његовог Преосвештенства Епископа мохачког господина Дамаскинa и свештеног братства Саборног храма. Божићну посланицу Српске Православне Цркве прочитао је протојереј Велимир Врућинић, настојатељ Саборног храма у Новом Саду.

Литургији су присуствовали господин Милан Ђурић, градоначелник Новог Сада, госпођа Јелена Мирковић Радомировић, председник Скупштине Новог Сада, господин Никола Бањац, генерални секретар Скупштине Аутономне Покрајине Војводине, мр Петар Ђурђев, директор Историјског архива Града Новог Сада, и многобројни верни народ.

По завршетку Литургије, Преосвећени владика Иринеј је верном народу у Саборном храму честитао празник Христовог Рођења.