Епископ бачки примио чланове управе Православног богословског факултета у Београду

Његово Преосвештенство Епископ бачки др Иринеј примио је у среду, 20. септембра 2023. године, у Владичанском двору у Новом Саду, чланове управе Православног богословског факултета Универзитета у Београду, на челу са деканом, протојерејем др Зораном Ранковићем. У пратњи декана Православног богословског факултета били су протојереј-ставрофор др Владимир Вукашиновић, продекан за науку, презвитер др Србољуб Убипариповић, продекан за наставу, и презвитер др Драган Каран, продекан за финансије.

Чланови управе Православног богословског факултета Универзитета у Београду предочили су Преосвећеном Епископу бачком г. Иринеју основне детаље у вези са актуелним радом Православног богословског факултета Универзитета у Београду, као и са предстојећим активностима у оквиру даљег унапређења деловања највише образовне установе Српске Православне Цркве. Преосвећени Епископ бачки је заблагодарио професорима Православног богословског факултета на посети, указавши на посебан значај и улогу коју има Православни богословски факултет у животу наше свете Цркве.